Autor Tema: Kljuc za svecice  (Pročitano 354 puta)

Van mreže tost

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
Kljuc za svecice
« poslato: Mart 07, 2016, 08:13:31 posle podne »
Svi koji vozimo Hondu Shadow VT600 susreli smo se sa problemom zamene svecica, tj. one dve svecice koje su duboko usadjene u cilindre.

Za zamenu svecice je potrebna produzena 18-ica, ili gedora ili cevasti kljuc. Trazio sam da kupim produzenu gedoru 18 ali takvih nema, ili bar nije bilo u mojoj palanci. Doduse ima 13, 17, 19, 21, ali 18 nema. Kupim onda cevasti 18. Ali, zbog duzine, ne moze da dopre do svecice.

I, odlucim da napravim kljuc po uzoru na produzenu gedoru. Kupim produzenu maticu m10, za koju odgovara kljuc 17. Odsecem jedan deo od cevastog kljuca, usadim produzenu maticu, zavarim i na kraju obradim varove brusilicom. Dobijem ukupnu visinu kljuca od 85mm. Probam, kljuc udje u kanal, nalegne na svecicu, zatim gedoru 17 sa duzim nastavkom, i svecica krene bez problema. Moram dodati da sam od nekog starog manjeg zvucnika skinuo magnet koji sam namestio izmedju gedore i cevastog kljuca da bih mogao da izvucem kompletan kljuc. Zatim sam u cevasti kljuc ubacio gumicu, koju sam napravio od gumice za cesmu, kako bih prihvatio svecicu koju vadim i koju stavljam.

I, jos jedna korisna stvarcica u reziji `uradi sam`. Spojio sam dve stare cetkice za zube, jednu naspram druge, nad plamenom svece izgrifovao oblik, i dobio solidnu alatku za pranje i ciscenje pogonskog lanca.

Pa eto, mozda nekome pomogne.

Van mreže Daci

• MK Čoper Srbija
  • Pro Bajker
  • *
  • Yamaha DragStar 650

Van mreže meelosh

• MK Čoper Srbija
  • Čoperaš
  • *
  • Harley Davidson Heritage Softail Classic
Odg: Kljuc za svecice