Autor Tema: Bugarska 2018  (Pročitano 146 puta)

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
Bugarska 2018
« poslato: Januar 20, 2019, 09:02:19 pre podne »
U avgustu, u povratku sa mora svratim sa porodicom na para dana u Ohrid.
Dugogodišnji prijatelj iz Ohrida, Dragan Božinoski, sa kim smo se družili tih par dana, predloži da krenem sa njima na proputovanje po Bugarskoj u septembru, zna ko ide , zna kuda idu, ali ne zna tačan datum.
Rekoh OK, javite datum pa ako se poklope neke kockice po pitanju obaveza na poslu, krećem i ja!!

Ispostavilo se na kraju da smo na put 7-8 dana krenuli samo on i ja, svi su odustali!!!
Možda je i dobro što su odustali jer smo se nas dvojica mnooogo dobro slagali i mnooogo lako dogovarali na putovanju.
Plan je bio da obidjemo Rodope, Rodopske planine, odemo do crnog mora i vratimo se Balkanskim planinama.
Znali smo precizno samo mesto susreta, jer sam ja dolazio iz Kladova a on iz Ohrida, ostalo samo se dogovarali na pauzama kuda dalje!!!

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
Odg: Bugarska 2018
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2019, 09:09:30 pre podne »
-Prva stanica je kod meni dragih ljudi u Negotinu, klupskog brata LJubiše i njegove supruge Dragane!!
-Sledeća pauza je u Grljanu kod Zaječara, bajker, brat, Mišel Bašić!
- Niš, upoznajem lično Mišu koji vozi isto intrudera, koga sam upoznao i sa kim sam se družio preko tastature već neko vreme, i neizostavna poseta Banetu koga znam par godina, inače Bane je lik koji ima sito štampu i koga sam spominjao u viber grupi našoj kada smo pričali o klupskim majicama!!

-Prvo noćenje sam imao u Pirotu u tazbini!!
-Mesto susreta  Simitli, mesto koje se nalazi na skretanju za ski centar Bansko!!
Na slikama je Dragan, on vozi Suzuki bandit 650ccm.

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2019, 09:16:26 pre podne »
Prva zajednička pauza je Bansko!!

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2019, 09:19:56 pre podne »
Ovakvi su nam bili najčešće obroci.
Rodopi su puni izvora pored samog puta, često su odmarališta, klupe i stolovi.

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2019, 09:25:49 pre podne »
Na putu su nas sustizali lokalni bajkeri, neki su samo svirnuli i nastavili a sa nekima smo išli na piće, bili su voljni upoznavanja i druženja!!!

Smeštaj smo našli na jezeru Dospat, mislim da se tako i zove i naselje u blizini jezera.

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2019, 09:30:03 pre podne »
U Rodopima pored izvora krajputaša, ima mnogo jezera i hidroelektrana!!

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #6 poslato: Januar 20, 2019, 09:32:33 pre podne »
Još malo slika Rodopskih jezera!!

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2019, 09:38:22 pre podne »
-Podmazivanje lanca, obaveza koji mi sa motorima koj imaju pogon na kardan, sa podsmehom gledamo. Baš sam slatko zajebavao sve vremen. Uvek masna felna i prljavi prsti posle intervencije.

-Druga slika je sa deonice kroz Grčku, vozili smo po baš gustoj magli, kratka je deonica, nema dodatnih slika jer se nismo nigde zadržavali.

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2019, 09:47:04 pre podne »
-Ulazak u Tursku i nije bio baš jednostavan kao na ostalim graničnim prelazima, s obzirom da motori ulaze prvi put u Tursku, posebna procedura, zadržali nas malo duže zbog toga, pa se stvorila i gužva iza nas. Dosta naoružanih vojnika na graničnom prelazu dodatno unosi nervozu.

-Obilazak grada Edirne , obavezan turski čaj i njihov specijalitet na preporuku konobara koji je insistirao da se slika sa nama.

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2019, 09:51:59 pre podne »
- Ponovni ulazak u Bugarsku.
-Slika cilja, cilj nam je bio stići do Crnog mora. Od tog trenutka kreće druga polovina puta odnosno vraćanje lagano kući.
-I još jedan lokalac hayabusom koji nam je pomogao da nadjemo izuzetno jeftin smeštaj s obzirom da smo na moru!!

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2019, 12:20:14 posle podne »
-Uveče poseta starom gradu, kupovina magneta...
-Ujutru još fotkanja po dnevnom svetlu

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2019, 12:22:19 posle podne »
Još jedan pozdrav sa mora iz Nesebara i lagano kretanje prema kućama.

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2019, 12:31:17 posle podne »
Za razliku od Rodopskih planina u kojima nema baš mnogo naselja i koja je karakteristišna po velikoj količini vode i izvora, Balkanske planine su pune spomenicima iz vremena komunizma. Komunistička partija je sedemdesetih i osamdesetih godina prošlog vek pokazivala svoju moć time što su gradili megalomanske spomenike  na planinskim prevojima. Zaboravio sam tačne nazive ali ako vas baš interesuje, izguglaću pa ću vam reći.

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2019, 12:36:42 posle podne »
Poseta Velikom Trnovu i crkvi u kojoj je Sveti Sava preminuo i gde su mošti ležale neko vreme.

Van mreže Chuky

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #14 poslato: Januar 20, 2019, 12:42:03 posle podne »
-Obratiti pažnju u menjačnici, mi nismo imali problema ali su nas svi upozoravali. Hoće da prevare.
-Spomenici, spomenici...