Autor Tema: zeleni karton za Republiku Srpsku (BiH)  (Pročitano 1203 puta)

Van mreže Desimir

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
    • copersrbija
zeleni karton za Republiku Srpsku (BiH)
« poslato: Maj 05, 2013, 11:58:09 pre podne »
Kako čujem postoji mogućnost da se ukine zeleni karton izmedu Srbije i Republike Srpske. Braća su me zamolila da to provjerim. Odgovor carinika od danas sa granice dok sam je prelazio je da zeleni karton treba još uvjek. Ako neko čuje neke informacije ali provjerene i iz prve ruke neka javi.   visitors can't see pics , please register or login
visitors can't see pics , please register or login

Van mreže raso

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
Odg: zeleni karton za Republiku Srpsku (BiH)
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2013, 12:57:09 posle podne »
Hvala ti brate na obavestenju, mada i nisam sumnjao da netreba!

Van mreže Jašim

• Početnik
  • *
  • "Biti izuzetan nije stvar umeća. To je stav. "
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2013, 03:24:27 posle podne »
Na sastanku skupštine Saveta biroa zelene karte održanom u Dubrovniku, u maju 2011. godine, predstavnici Udruženja osiguravača Srbije su potpisali Multilateralni sporazum sa predstavnicima 32 nacionalna biroa osiguravača zemalja Evropskog privrednog prostora i pridruženih zemalja. Objavom u Službenom glasniku Evropske unije od 22.11.2011.godine, kompletiran je proces pristupanja Republike Srbije ovom sistemu i Sporazum je stupio na snagu 01.01.2012. godine.

ZEMLJE POTPISNICE SPORAZUMA U KOJIMA VIŠE NIJE OBAVEZNO POSEDOVANJE ZELENE KARTE SU: Austrija, Bugarska, Belgija, Češka Republika, Kipar, Nemačka, Danska, Španija, Estonija, Francuska, Finska, Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Severne Irske (uključiv Kanalska ostrva i ostrvo Man), Grčka, Mađarska, Italija, Irska, Luksemburg, Litvanija, Letonija, Malta, Holandija, Portugalija, Poljska, Rumunija, Švedska, Slovačka, Slovenija, Hrvatska, Švajcarska (uključiv Lihtenštajn), Andora, Norveška i Island.

ŠTO SE CRNE GORE TIČE, KAO I DO SADA ZELENI KARTON NIJE NEOPHODAN ZA PUTOVANJE NA OSNOVU SPORAZUMA O MEĐUSOBNOM PRIZNAVANJU POLISA OBAVEZNOG OSIGURANJA IZMEĐU SRBIJE I CRNE GORE.

POSEDOVANJE ZELENE KARTE OBAVEZNO JE kada se ulazi na teritoriju sledećih zemalja: Rusija, Belorusija, Ukrajina, Moldavija, Turska, Izrael, Iran, Makedonija, Albanija, BiH / R Srpska , Tunis, Maroko

( što bi reko Cane Kurbla: Op cvrc gevejzn zajn / do daljnjega )

Van mreže Fox

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2013, 09:17:11 posle podne »
Izvinite na dezinformaciji, za RS  treba i dalje zeleni karton, proverio sam i ja.  >:(

Van mreže Flekica

• MK Čoper Srbija
  • Bajker
  • *
  • Honda shadow 600
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2013, 03:07:07 pre podne »
Ja sam izvadio zeleni karton. Planiram da posetim klupsku bracu preko Drine. :D
E , jbm ti kapljicu ...

Van mreže Desimir

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
    • copersrbija
« Odgovor #5 poslato: Maj 06, 2013, 02:14:16 posle podne »
Tako je brate vidimo se.  :)
Ja sam izvadio zeleni karton. Planiram da posetim klupsku bracu preko Drine. :D
Kada već trebaju zeleni kartoni Flekica nije gubio vrijeme visitors can't see pics , please register or login
a nemojte ni vi ostali vadite te kartone pa motore pod guzove

Van mreže Daci

• Moderator
  • Pro Bajker
  • *
  • Yamaha DragStar 650
« Odgovor #6 poslato: Maj 07, 2013, 03:18:28 posle podne »
Kada sam pre desetak dana registrovao motor moj brat Lele mi je poklonio zeleni karton. Znao je on za moju i Gocinu preveliku želju da se vozamo preko Drine ali mu je bio poznat i moj tvrdoglavi stav da ‚‚nedam pe###ima 2000‚‚ E pa sad koristim priliku da se javno zahvalim bata Leletu na poklonu i jedva čekam da počnem da ga koristim.

Van mreže Flekica

• MK Čoper Srbija
  • Bajker
  • *
  • Honda shadow 600
« Odgovor #7 poslato: Maj 07, 2013, 11:17:36 posle podne »
Daci , kad krenemo u obilazak preko Drine Zvacemo Gocu i tebe pa mozemo zajedno na putesestvije. :D