Autor Tema: Ape i Solo sediste  (Pročitano 1259 puta)

Van mreže bobtin

• Početnik
  • *
Ape i Solo sediste
« poslato: Maj 24, 2015, 04:54:28 posle podne »
Pozdrav braco, resio sam da napravim ape i drugo sediste ali uz vasu pomoc i savete. Ape sam sa mojim badzom vario od besavnih cevi i gde je moralo zbog debljine (rucke i gde steze kandza) od punih cevi. Problem su sajle, kablovi i creva za kocnicu. Pomognite mi kako to da resim jer original za tu duzinu kosta ko svetog petra kajgana, Motor je Harli sportster 2002. Takodje mi treba neko za hromiranje

Van mreže bobtin

• Početnik
  • *
Odg: Ape i Solo sediste
« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2015, 05:04:48 posle podne »
evo ga i sediste, debela rdjava ploca :D i udri. Treba mi savet oko sundjera, koji? koja debljina i gde ga naci. Cilj je nabaciti tanji ali tvrdji sunjder i presvuci u kravlju masnu kozu koju bi probao puncirati. Na pocetku sam hteo da bude sa federima ali sam odustao i pricvrstio ga za ram.

Van mreže Jelenko

• MK Čoper Srbija
  • Bajker
  • *
« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2015, 06:28:24 posle podne »
ako ti nije daleko za hromiranje Kragujevac, pusti pp pa da ti nabavim broj... Inace odlicna sedista mozes naci u Kgu ako odustanes od pravljenja...

Van mreže Daci

• MK Čoper Srbija
  • Pro Bajker
  • *
  • Yamaha DragStar 650
« Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2015, 07:35:06 posle podne »
Mi smo svi ovde iz Bg. i okoline produžavali sajle kod Boban sajle.
http://www.bobansajle.co.rs/main.htm
 U stvari za nas je to radio Džoni (http://www.copersrbija.org/forum/index.php?action=profile;u=4), jer živi u komšiluku  :D tako da on najbolje ume da ti objasni prolematiku. A i vozi isto to, mislim HD.

Van mreže _Alexa_

• MK Čoper Srbija
  • Pro Bajker
  • *
  • Traptor 600ccm - JEBAČ al' pravi čoper
    • MK Čoper Srbija
« Odgovor #4 poslato: Maj 25, 2015, 11:02:04 pre podne »
Uh , korman je moćan. Ako je pravljen od prohroma, uvati upoliraj to i mani se hromiranja. Sa malo volje i truda dobićeš korman za koji će misliti svi da je hromiran. Na motoru stoji baba-roga  :o  :o  :o

Sedište je super projekat i jedva čekam da vidim kako će da ispadne na kraju.

p.s. Evo mog kormana, na sličnu foru, prohrom koji je upoliran.

Moj svet se vrti oko mene i u njemu ima mesta samo za posebne. Ne može svaka ljiga u taj čarobni krug... Jebi ga, tako je....

Van mreže bobtin

• Početnik
  • *
« Odgovor #5 poslato: Maj 25, 2015, 02:13:53 posle podne »
Video sam tvoj korman, nemam reci. Moj nije od prohroma pa zato bi ga trebao hromirati a za sediste cekam savete i pomoc od vas.

Van mreže _Alexa_

• MK Čoper Srbija
  • Pro Bajker
  • *
    • MK Čoper Srbija
« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2015, 07:37:24 pre podne »
Hajde da probam da ti dam odgovor za sedište. Ovako, ukoliko bi hteo da to bude baš debela i prava koža, neki teleći boks ili tako nešto, ne znam gde bi mogao da kupiš tako malo parče jer se ono prodaje na ceo deo kože koji ima oko 2 kvadrata i košta od 30-40 evra po kvadratu pa na dalje, zavisi od tipa i kvaliteta kože. Sunđer kao sunđer nije problem barem ne za takvo sedište, jer ono i ne treba da bude mekano i udobno nego da te na svakoj rupi podseća da voziš jebeni čoper ili bober, tako da neko parče sunđerčeta debljine do 2-3cm gustine 25 ili bolje 30 će raditi posao. Ali.... uvek to ali.... Moj predlog ti je da u tom slučaju kupiš sedište. U Kragujevcu ima lik koji radi ta sedišta, profesionalno i ozbiljno i mislim da mu je cena oko 100 evrova ili kolege iz KG mogu da me isprave ili te upute na njega. Lepše je kada sam uradiš i zabole te kako će da ispadne sam si ga napravio za sebe a ne za druge ali verovanja sam da finansiski će te izaći možda isplativije da kupiš gotov proizvod. Ne volim što to kažem al moram.... Barem iz mog iskustva je u većini slučajeva bilo da sam dao nekom da mi uradi nešto nego što sam ja sam završavao i izlazilo me  je skuplje ali tu je taj momenat da imam kurcobolju za tuđe mišljenje i da cenim svoj rad i da sam to za sebe napravio pa kako god ispalo.

Eto , nadam se da si sada još neodlučniji u odluci :D

Van mreže bobtin

• Početnik
  • *
« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2015, 09:30:02 pre podne »
Ok, hvala ti. Kako da vidim njegova sedista, ima li slika ili na fejsu. Gde da nadjem sundjer gustine 25 ili 30. Hvala jos jednom

Van mreže _Alexa_

• MK Čoper Srbija
  • Pro Bajker
  • *
    • MK Čoper Srbija
« Odgovor #8 poslato: Maj 26, 2015, 10:00:09 pre podne »
Ok, hvala ti. Kako da vidim njegova sedista, ima li slika ili na fejsu. Gde da nadjem sundjer gustine 25 ili 30. Hvala jos jednom

U Pirotu stvarno ne znam gde u BG ima na par mesta, do duše opet na tablu koja je mislim 120cm * 200cm i cene su po tabli od oko 1000din pa na dalje zaviseći od debljine sunđera i gustine.

Van mreže bobtin

• Početnik
  • *
« Odgovor #9 poslato: Maj 26, 2015, 10:25:45 pre podne »
Hvala ti Aleksa brate, probacu da se snadjem. A sad Kragujevcani dajte mi fejs od majstora za sedista (nadam se da ima). Pozdrav

Van mreže Jelenko

• MK Čoper Srbija
  • Bajker
  • *
« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2015, 12:50:43 posle podne »
Hvala ti Aleksa brate, probacu da se snadjem. A sad Kragujevcani dajte mi fejs od majstora za sedista (nadam se da ima). Pozdrav

https://www.facebook.com/bojan.todorovic.752/about

Van mreže Džoni

• MK Čoper Srbija
  • Vozač
  • *
« Odgovor #11 poslato: Maj 26, 2015, 04:10:08 posle podne »
Sedista za copere sto pravi lik iz KG su bila 150e na oglasima!
APEHANGERS : "DON'T KNOCK THEM UNTIL YOU'VE TRIED THEM"

Van mreže bobtin

• Početnik
  • *
« Odgovor #12 poslato: Jul 10, 2015, 02:37:23 posle podne »
Nastavljamo sa radovima, ovog puta sam probao graviranje i to izgleda ovako

Van mreže bobtin

• Početnik
  • *
« Odgovor #13 poslato: Jul 10, 2015, 02:40:09 posle podne »
Sada mi treba vase misljenje posto bi trebao na kraju da ga hromiram, ne znam koliki je sloj hroma koji se nanosi i hoce li prekriti gravuru.  Da ga batalim na vreme, mlatim cekicem i nekim zelescetom nedelju dana.... ubih se.

Van mreže _Alexa_

• MK Čoper Srbija
  • Pro Bajker
  • *
    • MK Čoper Srbija
« Odgovor #14 poslato: Jul 13, 2015, 09:24:23 pre podne »
Taj sloj u debljini se meri u mikronima tako da :D .... SAmo mislim da se to ne radi tako. Super izgleda kada to gde si radio patinira i dobije crnkasto sivu patinu unutar graviranog dela.

Čime si radio to graviranje?