Autor Tema: Problem sa gasom  (Pročitano 464 puta)

Van mreže guinness

• Početnik
  • *
Problem sa gasom
« poslato: Maj 29, 2015, 02:22:53 posle podne »
Prosle nedelje sam uradio veliki servis na mojemu kinezu, pa sam izmedju ostalog ubacio kn filter.
E sad da li zbog veceg protoka vazduha ili ko zna cega, od dve trecine gasa nece da vuce vec kao da se gasi.Putovanje do Jagodine je bilo Agonija, do duse vise za moju suprugu.
Kad punim gas na leru u vecim obrtajima pocne da puca kao kod zujalica kad se qurce, pa sumnjam i na struju tj.kondenzator. Sta mi savetujete da mu radim, da ga vadim il da ga ne vadim.......... ;)

Van mreže Jelenko

• MK Čoper Srbija
  • Bajker
  • *
Odg: Problem sa gasom
« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2015, 06:32:28 posle podne »
Lici kao da mu je veci protok vazduha... Tako se kod mene ponasa kad mu skinem filter, sto kazes od dve tecine pa na vise gusi se i nema snagu... Valjda ce ti odogvoriti neko iskusniji ili barem neko sa kinezom... A zasto ne bi vratio stari filter i onda ga probao pa ces znati jel zbog filtera inace...

Van mreže _Alexa_

• MK Čoper Srbija
  • Pro Bajker
  • *
  • Traptor 600ccm - JEBAČ al' pravi čoper
    • MK Čoper Srbija
« Odgovor #2 poslato: Maj 30, 2015, 10:04:58 pre podne »
Moraš da prešteluješ smešu, vrlo prosto, promenio si protok vazduha i pojačao si smešu vazduhom tako da moraš da je obogatiš benzinom. E sada može se vrlo lako desiti da nećeš moći da našteluješ sa tim "KN" filterom nego ćeš morati da menjaš dizne ( vrlo zajebano jer ne znaš koje ti trebaju a nije ih lako ni naći a ni odrediti, sve je na pipanje ) ili da menjaš komplet karburator za neki jači.

E sada vidim da si uradio veliki servis, probaj da vratiš stare svećice, čisto da budeš siguran da su nove ok i da rade posao. Selektivno vraćaj sve jedno po jedno i naći ćeš gde leži problem ali 99% je u smeši.
Moj svet se vrti oko mene i u njemu ima mesta samo za posebne. Ne može svaka ljiga u taj čarobni krug... Jebi ga, tako je....

Van mreže stolevuk

• MK"ČOPER SRBIJA"
  • MK Čoper Srbija
  • Pro Bajker
  • *
  • KAWASAKI EN500-Tanja
« Odgovor #3 poslato: Maj 30, 2015, 02:08:01 posle podne »
Problem ti je u smeši sto posto...moraćeš do nekog majstora koji ima komparatere(vakuumetre) da ih našteluje i "upari".Ako ne bude uspeo onda,kao što Alexa reče moraćeš da menjaš dizne(mada sumnjam da će trebati).Eto...to je moje iskustvo...
(...a za ono što si pitao"da li da ga vadim ili ne vadim"...to se dogovori sa lepšom polovinom... ::)  ;D  ;D  ;D ovo je šala,naravno
nije bitno KO BRŽE...nego KO DUŽE!

Van mreže guinness

• Početnik
  • *
« Odgovor #4 poslato: Maj 31, 2015, 12:01:38 pre podne »
Bio kod majstora i rekao mi da je karburator protocan, kao kod automatika,da nema stelovanje smese, podigao mi je iglicu na najvisi nivo ali je skoro ista situacija. Probacu da vratim staru svecicu da vidim da li ce nesto da se promeni,a filter ne mogu posto mi se iscepala guma .Ova svecica je bosova i nosi oznaku 6, a stara 8 ali nisam mogao da nadjem takvu.